in

Dracula Dizisi Netflix Platformundaki Yerini Alıyor! Dracula Hakkında Merak Edilenler

dracula

İnternet dizi ve film platformu Netflix’e yarın yeni bir yapım daha ekleniyor. Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından hazırlanan Dracula dizisinin yayınlanan fragmanlarının ardından bugün kütüphanedeki yerini alıyor. Netflix ve BBC One ortaklığında hazırlanan Dracula dizisi 4 Ocak’ta Netflix’de yerini alacak

Dracula Hakkında Merak Edilenler

Netflix ve BBC One ortaklığında hazırlanan Dracula dizisinin yaratıcılığı ise Sherlock’ta birlikte yer alan Steven Moffat ve Mark Gatiss’in tarafından üstlenildi. Dizide The Square ile adından söz ettiren Claes Bang’ın Kont Dracula’yı canlandırdığı dizi, 4 Ocak 2020 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Bugüne kadar birçok yapıma konu olan Kont Dracula’nın senaryosu, Sherlock dizisinde birlikte çalışan Steven Moffat ve Mark Gatiss’in yaratıcılığında kaleme alındı. 1 buçuk saatlik 3 bölümden oluşan dizi Netflix ve BBC One ortaklığında hazırlandı. BBC One dizinin İngiltere’deki gösterimini üstlenirken; diğer ülkelerdeki gösterimleri ise Netflix aracılığıyla gerçekleştirilecek. Claes Bang’li Dracula dizisi, yarın Netflix’te yayınlanacak.

Dracula Oyuncu Kadrosundaki İsimler

Dracula’nın önceki versiyonlarında gördüğümüz karanlık dünyayı bize yeniden tanıtacak dizide Kont Dracula rolünde, Altın Palmiye kazanan The Square’deki performansı ile adından söz ettiren, The Girl in the Spider’s Web ve The Burnt Orange Heresy gibi yapımlardan tanıdığımız Claes Bang izleyeceğiz. Kont Dracula efsanesine farklı bir bakış getirecek olan dizinin oyuncu kadrosunda Claes Bang’in yanı sıra John Heffernan, Joanna Scanlan, Sacha Dhawan, Dolly Wells, Jonathan Aris, Nathan Stewart-Jarrett ve Morfydd Clark gibi isimler yer alıyor.

Dracula Hakkındaki Yorumlar

4 Ocak’ta Netflix kütüphanesindeki yerini alacak Dracula merakla bekleniyor. İzleyiciyi 1897 yılının Transilvanya’sına davet edecek dizide kana susamış Kont’un, Viktorya dönemi Londrası’na karşı planları mercek altına alınacak. Claes Bang verdiği bir röportajda Dracula’yı canlandırdığı için çok heyecanlı olduğunu söyledi ve bu ilginç karaktere derinlik kattmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Ayrıca Steven Moffat ve Mark Gatiss ile aynı projede yer almaktan fazlasıyla memnun olduğunu söyledi.

Bu noktada Moffat ve Gatiss ikilisinin Dracula’yı nasıl yansıtacağı ve Claes Bang’in bu ikonik vampire nasıl bir yorum katacağı da dizi sevirler tarafından merak konusu oldu.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
Tutunamayanlar izle

Tutunamayanlar’dan İlk Fragman Geldi! Tutunamayanlar Ne Zaman Başlayacak?

2020 saç renkleri

2020 Yılının En Trend Saç Renkleri Neler? İşte Yılın Moda Renkleri