in

92. Oscar Ödülleri Töreni Ne Zaman? Oscar Ödülleri Töreni Nereden İzlenir?

92.Oscar Ödül Töreni

Bu yıl 92’ncisi düzenlenecek olan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Ödül Töreni, birbirinden değerli birçok filmin ve oyuncunun kıyasıya rekabetine sahne olacak. Peki, 92.Oscar Ödül Törenleri ne zaman düzenlenecek? Oscar Ödülleri töreni hangi kanaldan ve nasıl izlenir?

Bu Yıl 92’ncisi Düzenlenecek

1929 yılından beri her yıl geleneksel olarak düzenlenen sinemanın en prestijli ödülü Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Ödülü ya da diğer adıyla Oscar, bu yıl 10 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde düzenlenecek.

Netflix yapımı Marriage Story ve The Irishman’in de en iyi film dalında aday olduğu törende, Once Upon a Time In Hollywood, 1917, Joker, Parasite, Ford v Ferrari filmleri de en iyi film dalında Oscar’a aday olarak öne çıkıyor.

En iyi erkek oyuncu adaylığında ise Leonardo Di Caprio, Joaquin Phoenix, Antonio Banderas, Adam Driver ve Jonathan Pryce yer alıyor.

Oscar’a aday en iyi kadın oyuncular ise Scarlett Johannson, Renee Zellweger, Saorise Ronan, Charlize Theron ve Cyntia Erivo.

Oscar Ödül Töreni Nasıl İzlenir?

10 Şubat 2020 tarihinde Los Angeles, California, ABD’de 92’ncisi düzenlenecek olan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Ödülleri ‘’Oscar’’, Amerikan ABC kanalından canlı olarak aktarılacak.

Ayrıca Türkiye’den de canlı olarak takip edilebilecek olan Oscar Ödülleri Töreni, Digiturk 1 nolu kanalda yayın yapan beIN Movies OSCARS ve Digiturk’un uygulaması olan beIN Connect’ten canlı olarak takip edilebilecek.

Geçtiğimiz Yıl Kimler Kazandı?

Geçtiğimiz yıl 24 Şubat’ı 25 Şubat’ı bağlayan gecede Los Angeles’ta 91’ncisi düzenlenen Oscar Ödülleri Töreni’nde, Bohemian Rhapsody filmi ile izleyenleri kendisine hayran bırakan Rami Malek en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Sarayın Gözdesi filmi ile en iyi kadın oyuncu Olivia Colman olurken Mahershala Ali Yeşil Rehber filmi ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, Regina King ise yardımcı kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu.

En iyi yönetmen ödülü Netflix’te yayınlanan Roma filminin yönetmeni Alfonso Cuaron’un olurken en iyi film ödülünün sahibi ise Yeşil Rehber filmi oldu.

Öte yandan en iyi uluslararası film ödülü ise Netflix yapımı olan Roma filmine verildi.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
Oğuz Oktay ölüm yıldönümü

Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu Oğuz Oktay Vefatının 5.Yıldönümünde Rahmetle Anılıyor: Oğuz Oktay Kimdir?

Ali Koç açıklamaları

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: ‘’Şampiyonluğumuzu Engellemeye Çalışıyorlar’’