in

‘’9 Kere Leyla’’ Filminin Konusu Nedir? ‘’9 Kere Leyla’’ Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

9 Kere Leyla Filminin Konusu Nedir

20 Mart 2020 tarihinde komedi kategorisinde vizyona girecek olan ‘’9 Kere Leyla’’ filmi, güçlü kadrosu ile merak konusu oldu. Sinemaseverlerin heyecanla beklediği bu film, nefeslerin tutulmasına neden oldu. Peki, ‘’9 Kere Leyla’’ filminin konusu nedir? Filmin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

‘’9 Kere Leyla’’ Filminin Konusu

Mutlu giden bir evliliğe sahip olan Adem ve Leyla, evliliklerinin bir süre sonra çıkmaza girmesiyle ne yapacaklarını bilemez.

Ne yazık ki onların evliliklerinin heyecanı artık yok olmuştur ve Adem’in kalbi artık başka bir kadın için atmaya başlamıştır.

Karısıyla evliliğinin bitme noktasına geldiği bu dönemde Nergis ile tanışan Adem, gece gündüz Nergis’i düşünmeye başlar ve bu duyguyu içinden söküp atamaz.

Ancak Adem’in her gün düşünmeden duramadığı Nergis, kendisi için tek kişilik bir dünya kurmuştur ve orada başka kimseye yer yoktur.

Peki, Adem Nergis’i kendisiyle birlikte olmaya ikna edebilecek midir?

‘’9 Kere Leyla’’ Filmi Oyuncu Kadrosu

20 Mart 2020 tarihinde vizyona girecek olan bu filmin senaryosunu Ezel Akay, Uğur Saatçi, Özlem Lale ve Adnan Yıldırım kaleme alırken yönetmenlik koltuğunda Ezel Akay oturuyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ise; Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy, Hakan Eke, Emre Kıvılcım, İhsan Ceylan ve Hasan Eflatun Akay gib birbirinden değerli isimler yer alıyor.

Haluk Bilginer Kimdir?

5 Haziran 1954 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Haluk Bilginer, küçük yaşlardan itibaren tutkuyla bağlı olduğu oyunculuğa, lise son sınıfta katıldığı tiyatro koluyla birlikte merhaba dedi.

Demokrat İzmir Gazetesi’nin açtığı tiyatro yarışmasına okulu ile birlikte katılan Haluk Bilginer, bu yarışmada kariyerindeki ilk ödülünü almayı da başardı.

Ardından jüride görevli usta tiyatrocu Ragıp Haykır’ın davetiyle birlikte İzmir Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Haluk Bilginer, 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne kaydını yaptırdı.

Bu okuldaki eğitiminin ardından Devlet Tiyatroları bünyesindeki çalışmalarını sürdüren Bilginer, 1977 yılında Londra’ya giderek Londra Müzik ve Sahne Sanatları Akademisi’nde eğitim gördü.

Devam eden süreçte birçok televizyon dizisi ve sinema filmi ile adını geniş kitlelere duyurmayı başaran Haluk Bilginer, internet dizisi olan Şahsiyet’teki başarılı performansının ardından 2019 yılında Amerika’da Emmy Ödülü’ne layık görüldü.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
erken doğum belirtileri nelerdir

Erken Doğum Nedir? Erken Doğum Belirtileri Nelerdir? Erken Doğum Risk Faktörleri

Öldürme Arzusu Filminin Konusu Nedir

Öldürme Arzusu Filminin Konusu Nedir? Öldürme Arzusu Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?