LeBron James’ten Şaşırtan Hareket: Utah Jazz’e Karşı Alınan Galibiyette LeBron James Yaptığı Hareketle İzleyenleri Şaşırttı


0

NBA’de dün gece oynanan Los Angeles Lakers – Utah Jazz maçına LeBron James damgasını vurdu. Lakerslı süperstar, maçın ilk çeyreğinde topu yarı sahaya taşırken inanılmaz bir harekete imza attı.

NBA’de LeBron James Fırtınası Esti

NBA’de geçtiğimiz akşam oynanan Los Angeles Lakers  – Utah Jazz maçında, Los Angeles Lakers forması giyen süperstar LeBron James, yaptığı hareketle maçın önüne geçti.

Maçın ilk çeyreğinde topu yarı sahaya taşıyan yıldız oyuncu, topu eline alıp üç buçuk adım attıktan sonra tekrar yere vurmaya başlayınca onu savunan eski Fenerbahçeli basketbolcu Bojan Bogdanoviç hakem Jacyn Goble’a LeBron James’i göstererek step yaptığını anlatmaya çalıştı.

Hakem Jacyn Goble, LeBron James’in yaptığı stepse herhangi bir düdük çalmazken maçtan sonra LeBron James’in yaptığı stepsi tartışan basketbol severler, hakemin LeBron’a step çalması halinde hakemlik kariyerinin biteceğini iddia etti.

LeBron James’ten Maç Sonu Açıklaması

NBA’de dün akşam oynanan Los Angeles Lakers – Utah Jazz karşılaşmasında yaptığı stepsle gündeme gelen LeBron James, oyun kurallarına saygısı olmadığı ve NBA tarafından korunduğu iddia edilerek sosyal medyada eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Maçtan sonra konuyla ilgili açıklama yapan süperstar, oyun esnasında yaptığı hareketin farkında olmadığını belirterek pozisyonu devre arasında koçlarından izlediğini söyledi.

Hayatında yaptığı en kötü hatalardan biri olduğunu belirten LeBron James, arıza yaptım diyerek esprili bir dille yaşadığı anları anlattı.

Los Angeles Lakers ise Utah Jazz’ı Stapless Center’da kendi seyircisinin önünde 121-96 yenerek galibiyet serisine devam etti.

Cleveland Formasıyla Da Yapmıştı

Geçtiğimiz akşam yaptığı hatalı yürümeyle gündeme gelen LeBron James, benzer bir hatayı 3 sene önce Cleveland Cavaliers forması giyerken de yapmıştı.

Washington Wizards’a karşı mücadele eden LeBron, maçın son anlarında bıraktığı turnike esnasında fazladan bir adım atarak Washington tribünlerinin tepkisini çekmişti.

O maçta da kendisine steps çalınmayan James, turnikeyi kaçırmış ve hemen sonrasında faul yaparak Washington’ı serbest atış çizgisine göndermişti.

Çizgide hata yapmayan Wizards 2/2 atmış, daha sonra oyunu hızlı başlatan Kevin Love, attığı uzun pasla LeBron James’i topla buluşturmuştu.

Zor pozisyonda üçlüğü sokan James ise maçı uzatmalara götürmüştü.

Maçtan sonra pozisyonu değerlendiren James, steps yaptığını kabul ederek euro-step’in aklını karıştırdığını ve bu yüzden turnikeyi kaçırdığını söylemişti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili