Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim Köprüleri Attı: Ara Transfer Dönemi Sonrası İstifa Edebilir


0

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, Galatasaray yönetimiyle köprüleri attığı ve başarılı teknik adamın Ocak ayında istediği transferlerin gerçekleşmemesi durumunda istifa edeceği öğrenildi.

Fatih Terim Köprüleri Attı

Sezon başında istediği kadronun kurulmadığı öğrenilen Fatih Terim’in, Şampiyonlar Ligi’ndeki son 6-0’lık Real Madrid mağlubiyetinin ardından çok sinirlendiği öğrenildi.

Real Madrid hezimeti sonrası açıklamalarda bulunan Terim, çok uzun zamandır içeriye ve dışarıya mesajlar gönderdiğini ancak söylemediklerinin çok fazla olduğunu ve arada uçurum olduğunu söylemesi kafaları karıştırdı.

Mustafa Cengiz ve Abdülrahim Albayrak’a yapılan transferler nedeniyle kızgın olduğu öğrenilen Fatih Terim’in, istediği kadronun Ocak ayında kurulmaması halinde istifa edeceği iddia edildi.

Yaz transfer döneminde 13 futbolcu kadrosuna katan ve genellikle tecrübeli oyuncuları tercih eden Galatasaray’da Fatih Terim, futbolcuların geçmişine değil geleceğine yatırım yapmalıyız diyerek üstü kapalı bir şekilde yönetimi eleştirdi.

Menajerlere Yetki Belgesi Verildiği İddia Edildi

Yaz transfer döneminde 13 oyuncuyu kadrosuna katan Galatasaray’da yönetimin, Fatih Terim’i transferde dikkate almadığı ve isteklerini görmezden gelerek iki Türk menajere yetki belgesi verip transfer çalışmalarını yürüttürdüğü iddia edildi.

Özellikle Fatih Terim’in Monaco’dan transfer edilen Radamel Falcao’nun transferini veto ettiği, Falcao yerine bir sol bek ve bir orta saha oyuncusu istediği ancak yönetimin bu isteği görmezden gelerek Falcao’yu yüksek maliyetine rağmen kadroya kattığı da iddialar arasında yerini aldı.

Fatih Terim Ocak Ayını İşaret Ediyor

Üst üste başarısız sonuçlar alan ve oynadığı futbolla taraftarını memnun etmeyen Galatasaray’da Fatih Terim, her fırsatta Ocak ayında gerçekleşecek olan yaprak dökümünü işaret ediyor.

Fatih Terim’in gitmesini istediği Mariano, Nagatomo, Belhanda, Feghouili ve Seri gibi oyuncuları yönetime bildirdiği ve bu oyuncuların yerine transfer istediği spor basını tarafından sıkça gündeme getiriliyor.

Yönetime üstü kapalı mesajlar gönderen Fatih Terim’in, tüm köprüleri attığı ve Ocak ayını beklemeye koyulduğu, istediği transferlerin gerçekleşmemesi durumunda ise Galatasaray’dan istifa edeceği öğrenildi.

Yönetim Transfere Sıcak Bakmıyor

Fatih Terim’in her fırsatta yaptığı transfer açıklaması sonrası gözler Mariano, Nagatomo, Belhanda, Feghouili ve Seri’nin yerine transfer edilecek isimlere çevrildi.

Ancak Galatasaray yönetimi, Fatih Terim’in bu isteğini takıma getireceği ekstra maliyet külfeti nedeniyle sıcak bakmıyor. Gündeme gelen haberlere göre yönetimin son toplantısında kadroyu yeterli bulduğu ve yeni transferlere gerek olmadığına görüş birliği yaptığı öğrenildi.

Gözler son kararı verecek olan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’e çevrildi. Eğer Mustafa Cengiz transfere onay verirse yönetimle, vermezse de Teknik Direktör Fatih Terim ile karşı karşıya gelecek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

Buna Nasıl Tepki Verirsin?

Kararsız Kararsız
0
Kararsız
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Değil Başarılı Değil
0
Başarılı Değil
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kültürlü Kültürlü
0
Kültürlü
Sevilmeyen Sevilmeyen
0
Sevilmeyen
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
İğrenç İğrenç
2
İğrenç
Havalı Havalı
0
Havalı
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
dazete

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili