in

Beşiktaş’tan Mircea Lucescu’ya Görev: Rumen Teknik Adam Birkaç Güne İstanbul’da Olacak

beşiktaş mircea lucescu transferi

Beşiktaş’ya yönetim, Sergen Yalçın’ı takımın başına getirmesinin ardından eski teknik direktörü Mircea Lucescu’ya da kulüpte görev vermeye hazırlanıyor. Tecrübeli teknik adam birkaç gün içinde İstanbul’a gelerek Beşiktaş’a imza atacak.

Mircea Lucescu’ya Görev

Spor Toto Süper Lig’in iddialı ekiplerinden Beşiktaş, sezon başında takımın başına getirdiği Abdullah Avcı ile oynanan oyun ve alınan kötü sonuçlar nedeniyle yolları ayırma kararı almıştı.

Şampiyonluk potasında uzaklaşan ve havlu attığı düşünülen Beşiktaş’ta yönetim, camianın sesine kulak vererek efsane futbolcusu Sergen Yalçın’ı takımın başına geçirmişti.

Beşiktaş’taki görevine başlar başlamaz rakiplerin puan kaybettiği haftalarda iki galibiyet alarak Beşiktaş’ı tekrar potaya sokan Sergen Yalçın, kaybedilen Göztepe maçının tekrar oynanma ihtimaliyle de takımı iyice havaya soktu.

Oyuncularına şampiyonluk mantalitesini aşılamaya çalışan tecrübeli teknik adam, Beşiktaş’ın oyununda pozitif bir değişime neden olurken Beşiktaş’ta yeni bir isim daha gündeme geldi.

Eski teknik direktörü Mircea Lucescu ile görüşen yönetim, Rumen teknik adamı danışman olarak kulübe getirmek için anlaştı. Çok yakında İstanbul’da olacak olan Lucescu, siyah beyazlı ekibe imza atacak.

Lucescu Yakında İstanbul’da

Rumen teknik adamı tekrar Beşiktaş’a getiren yönetim, Mircea Lucescu’ya profesyonel danışman olarak görev verme kararı alırken Lucescu’yu Sergen Yalçın ile farklı kulvarlarda çalıştıracak.

Danışman unvanı ile siyah beyazlı ekibe dönmeye hazırlanan Lucescu, Beşiktaş’ın içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz döneminde, futbol ağındaki ismini kullanarak genç, yetenekli ve ucuz maliyetli oyuncuların kulübe kazandırılmasına yardımcı olacak.

Fikret Orman’ın şampiyonluk sezonlarında yaptığı gibi oyuncu satarak bonservis geliri elde etmek isteyen Ahmet Nur Çebi, aldığı oyuncularda işi şansa bırakmayarak bu işte uzman bir isimden yardım almak istedi.

Mircea Lucescu’nun Beşiktaş’ın teklifi karşısında çok sevindiği öğrenilirken kendisine teklif edilen görevi en iyi şekilde yerine getireceğini söyleyince detayların görüşülmesi için İstanbul’a davet edildi.

Çok yakında İstanbul’a gelecek olan Lucescu, Beşiktaş’taki görevine başlayacak.

Beşiktaş’ta Başakşehir Mesaisi

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın ile yakalanan pozitif ivme devam ederken tüm gözler yarın akşam Başakşehir ile oynanacak olan maça çevrildi.

Şampiyonluk potasından kopmak istemeyen Beşiktaş, Başakşehir deplasmanından minimum 1 puan ile dönmek isterken oyuncuların sadece bu maça konsantre oldukları öğrenildi.

Zirveyle arasında yalnızca 6 puan bulunan siyah beyazlı ekip, yarın akşam saat 20.00’de Başakşehir’e konuk olacak.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
Ziraat Türkiye Kupası Yarı Finalistleri

Ziraat Türkiye Kupası’nda Nefesler Tutuldu: Kimler Yarı Finale Çıktı?

sandalağacı yağının faydaları

Sandalağacı Öz Yağının Faydaları Nelerdir? Sarkmalar Karşı Etkili Sandalağacı Yağı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler