in

Sandalağacı Öz Yağının Faydaları Nelerdir? Sarkmalar Karşı Etkili Sandalağacı Yağı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

sandalağacı yağının faydaları

Genellikle sakinlik verici etkisi ve strese karşı etkisiyle bilinen sandalağacı yağının cilde olan etkilerini sizler için araştırdık.  Sandalağacı öz yağı, kapsamlı terapötik faydalarından dolayı daha fazla berraklık ve sükunet elde etmenize yardımcı olabilen amaçlarla kullanılılır ve bu özel öz yağın bir kokusu yok, ancak genel ve zihinsel sağlık üzerine birtakım şaşırtan iyileştirici özelliklere sahip olabilir. Ancak bunların dışında cilde olan etkileri de göz ardı edilemeyecek derecede önemlidir.

Sandalağacı Öz Yağı Sarkmaları Sıkılaştırıcıdır!

Hafif bir ölçüde sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan sandalağacı öz yağı, dişeti ve cilt gibi yumuşak dokularımızda küçük kasılmalara neden olabilir. Birçok tıraş ve yüz toniği cildi yatıştırmaya, sıkıştırmaya ve cildin temizlenmesine yardımcı olmak için sandal ağacı öz yağını birincil bileşen olarak kullanır.

Anti-viral Ve Antiseptik Özelliktedir

Sandalağacı öz yağı mükemmel bir anti-viral ajandır. Herpes gibi virüslerin önlenmesinde yararlı olduğu biliniyor. Yüzeysel yaralar, sivilceler, siğiller veya kızarma gibi hafif cilt tahrişlerinde enflamasyonu azaltmak için deriye uygulanabilir. Öz yağları deriye doğrudan uygulamadan önce her zaman küçük bir alanda test ettiğinizden emin olmalısınız. İlk önce bir baz yağla karıştırarak kullanabilirsiniz. Ancak sizin cildinizde ne tepki vereceğini önceden görün.

Ayrıca göğüs enfeksiyonlarını tedavi etmek için yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Boğaz ağrısı için birkaç damla sandalağacı öz yağı eklenmiş bir bardak suyla gargara yaparsanız rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Sandalağacı Öz Yağı Anti-aging Özelliktedir!

Sandalağacı öz yağı, yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin verdiği zararı azaltmaya yardımcı olan antioksidanlara sahiptir. Kokusuz bir losyona 5 damla sandal ağacı öz yağı ekleyip yaşlanmayı önleyici faydaları için doğrudan yüze uygulamayı deneyebilirsiniz.

Sandalağacı Öz Yağının Evde Kullanımı

Sandalağacı öz yağı güçlü aroması ile birlikte evde çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Şöminede odunları yakmadan odunların üzerine bir iki damla ekleyin ya da kaloriferler yanarken radyatöre koyacağınız suluğa birkaç damla damlatın. Ev çok farklı bir havaya bürünecek.

Arabada sakin ve dinç kalmanıza yardımcı olmak için klima sistemine 2-3 damla yerleştirerek arabanızda kullanmayı deneyebilirsiniz. Günün stresiyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Sandalağacı öz yağı antiseptik özelliklere sahip olduğu için, çamaşır makinesinin dezenfekte edilmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca sandalağacı öz yağını sıcak küvette ayak banyosuna ekleyebilirsiniz.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
beşiktaş mircea lucescu transferi

Beşiktaş’tan Mircea Lucescu’ya Görev: Rumen Teknik Adam Birkaç Güne İstanbul’da Olacak

uzun ve hacimli kirpiklerin sırları

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak İçin Uygulamanız Gereken Tüyolar