in

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak İçin Uygulamanız Gereken Tüyolar

uzun ve hacimli kirpiklerin sırları

Hacimli, kıvrık ve gür görünümlü kirpiklere sahip olmak her kadının istediği bir güzellik ölçütü. Uzun ve hacimli kirpikler ile bakışlarınızı daha belirgin, gözlerinizi daha canlı göstermek mümkün. Eğer doğal gür kirpiklere sahipseniz son derece şanslısınız, kolaylıkla istediğiniz cazibeli bakışlara sahip olabilirsiniz. Ancak yeterince gür kirpikleriniz yoksa işte bu tüyoları uygulayarak tam da istediğiniz hacimli görünüme kavuşabilirsiniz. İşte kirpikleri uzun ve dolgun göstermenin beş kolay yolunu sizler için derledik.

Fırçanın Ucunu Kullanın

Kirpiklerinizi dolgun ve hacinli göstermenin en bilindik yolu doğru maskarayı seçmek. Elbette, maskarayı kirpikleri daha kalın ve uzun gösterecek bir fırça olarak amacına uygun kullanarak kirpiklerinize hacim kazandırabilirsiniz. Ancak eğer kirpiklerinize daha fazla yoğunluk katmak isterseniz, maskara fırçasının ucunu kullanmak doğru yöntem. Kirpiklerde dağınık görünümü yakalamak için oldukça fazla maskara uygulamanız gerekiyor. Bunun için ise fırçanın ucunu daha çok ürün eklemek için kullanıp, kirpiklerinizi birbirlerine yapıştırarak uygulamalısınız.

Çevirerek Açın

Eğer maskaranızı fırçayı birkaç kez sokup çıkararak hazırlıyorsanız, bu alışkanlığınızdan bir an önce kurtulmalısınız. Dior’un yaptığı bir maskara alışkanlığını araştırmasında kadınların 50 sefere kadar fırçayı sokup çıkardıklarını keşfetmiş. Çok yaygın yapılan bu hata, maskaranın içine hava doldurarak daha çabuk kurumasına sebep olur ve maskaranız bozulur. Bunun yerine, fırçayı çevirdikten sonra sıyırarak çıkarın.

Kıvrım Ekleyin

İyi bir maskara ve kirpik kıvırıcısı, kirpiklerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için birebir. Kirpiklerinizi kıvırmak için bir başka profesyonel öneri ise kirpik kıvırıcınızı kurutma makinesiyle ısıttıktan sonra uygulamak. Böylece daha kıvrık ve uzun kirpik görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Renklendirin

Tüm göze uygulayabileceğiniz renkli bir maskara kirpiklerinize inanılmaz görüntü sağlar ve göz renginizi de ortaya çıkarır. Bu uygulamayı çok fazla bulursanız yalnızca alt kirpiklerinizin iç köşesine biraz renkli maskara uygulamayı deneyebilirsiniz.

Uzatın

Eğer kirpiklerinizi güçlendirmenin peşindeyseniz, bir kirpik serumu kullanmanız gerekiyor. Bu serumlar kirpiklerinizin yeniden uzamasına yardımcı olarak daha kalın görünmesini sağlar. Bu durum doğal ve uzun kirpiklere kavuşmanız için en iyi yöntemlerden biridir. Eğer anlık bir hacme ihtiyacınız varsa elbette takma kirpikler kurtarıcınız olacaktır.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
sandalağacı yağının faydaları

Sandalağacı Öz Yağının Faydaları Nelerdir? Sarkmalar Karşı Etkili Sandalağacı Yağı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

salisilik asidin cilde faydaları

Salisilik Asidin Cildinize Faydaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler