in

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

ince telli saçlar için bakım önerileri

Eğer ince ve düz saçlara sahipseniz birçok avantaja da sahipsiniz demektir. İnce saçlar çok az kurutma gerektirir. Aynı zamanda şekillendirmek için zahmetsiz bir şekilde yapacağınız topuz veya at kuyruğuyla hayatınızın kolaylaşmasını sağlar. Ancak bu saç tipine sahipseniz gün boyu canlı tutmanın veya doğal görünümlü bir hacim katmanın zorlukları da elbette söz konusu olabilir. Bu zorlukları kısmen daha da hafifletecek önerilerimizle hayatınızı daha da kolaylaştırmanız mümkün.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlara dolgunluk kazandıracak etkili bakım önerilerini uygulayarak daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

İnce telli saçlar hakkında ilk gerçek şu ki diğer saç türlerine göre kolayca yağlanma eğilimleri yüksektir. Bunun nedeni de; daha az gözenekli saç tipine sahip olma eğilimin olması. Bu nedenle yağ saçın üst tabakasında görülebilir. Unutulmamalı ki, bu durum doku seviyesine bağlı olarak değişir. Saçınızı ne kadar sık yıkadığınıza bakmadan, aynı anda, fazla saç bakım ürünü kullanmak da bu duruma yol açabilir.

İnce telli saçların, şekle girme konusunda büyük hassasiyet taşırlar. Ancak doğru kullanıldığında da saçınızın en büyük gücü olabilir. Saç kesimi konusunda ise ince telli saçlar için yumuşak, ince katmanlar önerilmektedir.

İnce Telli Saçlar İçin Şekillendirme

Saç şekillendirme için en doğru ürünlerin deneme, yanılma yoluyla ortaya çıkacağını bilmeniz gerekiyor. Saç yağı gibi yağ bazlı ürünlerden uzak durmanız gerekebilir çünkü bazı yağlar saçları ağırlaştıran ve yağlandıran etkileri ile akıllara gelebilir.

Saç jeli, deniz tuzu spreyi, kuru şampuan, köpük gibi tutucu özelliğe sahip ürünler ise genellikle saçları polimerler ile kaplar. Sonuç olarak, daha ince telli saçlara sahipseniz eğer daha az yağlı malzeme ve biraz daha tutucu özelliği yüksek ürünleri tercih edebilirsiniz.

İnce Telli Saçlarda Fön Ve Fırça Kullanımı

Hacimli ürünleri aktif hale getirmek için saçınızı fönlemeye ne dersiniz? Fön makinesiyle kurutma işlemini atlarsanız, hacimli saçlarla da vedalaşmış olursunuz. Çünkü neredeyse tüm hacim veren ürünler, onları etkinleştirmek için ısıtmalı bir fön sıcaklığına ihtiyaç duyar.

Bu aşamada yuvarlak fırçayı sonuna kadar atlayın. Başınızı baş aşağı çevirin ve sert bir kurutma ısısıyla başlayın. Başka bir deyişle, kurutma işlemi sırasında ellerinizden başka bir şey kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu yaptığınız saç köklerini hareketlendirecektir. Kütikülün kabarmasını sağlayarak hacmi maksimize edecek.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
salisilik asidin cilde faydaları

Salisilik Asidin Cildinize Faydaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

hakan muhafız 3. sezon fragmanı yayınlandı

Hakan: Muhafız’ın 3. Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı