Sosyal Medya’da Nurettin Canikli’ye Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: Rabia Naz Cinayetini Örtbas Mı Ettirdi?


0

Rabia Naz’ın Türkiye’yi sarsan sır ölümü hala aydınlanmamışken, Rabia’nın babası Şaban Vatan’ın paylaştığı video kaydı sosyal medyada gündem oldu.

“Kızımın Otopsi Videosunu İzliyorum”

Kızımın otopsi videosunu izliyorum diyerek ağlamaya başlayan acılı baba Şaban Vatan, böyle adalet yerin dibine batsın dedi. Bir Nurettin Canikli için bana kızımın organlarını izlemek zorunda bırakıyorsunuz diye haykıran acılı baba, sosyal medya kullanıcılarının manevi desteğini aldı. Kısa sürede 1.7 milyon kez izlenen video, Türkiye gündemine üst sıralardan kendisine yer buldu.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı Açıklama Yaptı

Giresun’un Eynesil ilçesinde evinin önünde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz’ın (11) ölümü tüm Türkiye’yi derinden yaralamıştı.

Sosyal medyada baba Şaban Vatan’ın paylaştığı videodan sonra açıklama yayınlayan Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, baba Şaban Vatan’ın kızının otopsi görüntülerini izlediğini iddiasını yalanlayarak gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ayrıca yapılan incelemelerde Rabia Naz’ın sol el tırnağında ve yeleğinde en az bir erkeğe ve birden fazla şahsa ait olabilecek kalıntıların tespit edildiği ve DNA’da aile bireylerinden birine ait olduğu şüphesi uyandıracak deliller elde edildiğini açıkladı.

Rabia Naz’a Ne Olmuştu?

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, Giresun Eynesil’deki evlerinin önünde 13 Aralık 2018’de ağır yaralı olarak bulunmuş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Yapılan otopsi sonucunda acılı aileye kızlarının intihar ettiği söylenmiş ancak baba Şaban Vatan kızlarının intihar etme ihtimali olmadığını söyleyerek araştırmalarına bireysel olarak devam etmeye başlamıştı.

11 yaşındaki Rabia Naz’ın sol ayağının kopma noktasına gelmesi ve atardamar kesiğine rağmen bulunduğu yerde kan olmaması, yüksekten düşmesiyle oluşacak bulguların oluşmaması, düşme sesini kimsenin duymaması, başlangıçta kayıp olan okul çantasının evlerinin terası dâhil her yerde aranmasına rağmen daha sonra ilginç bir şekilde terasta ortaya çıkması gibi nedenler, Şaban Vatan’ı şüphelendirdi.

Olayın yaşandığı gün mahalleden siyah bir aracın hızla uzaklaştığı iddiaları ise babaya kızına araba çarpmış olabilme ihtimalini düşündürdü.

Mahalleden hızla uzaklaştığı söylenen siyah aracın peşine düşen baba Şaban Vatan, tarife uygun aracın Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeni tarafından kullanıldığını öğrendi.

Acılı baba, kızına çarpan sürücünün etkili siyasiler tarafından korunduğu ve Nurettin Canikli’nin de memleketinde yaşanan kazanın delillerinin karartılması talimatını vererek olayın örtbas ettirdiğini iddia etti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

Buna Nasıl Tepki Verirsin?

Kararsız Kararsız
0
Kararsız
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Değil Başarılı Değil
0
Başarılı Değil
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kültürlü Kültürlü
0
Kültürlü
Sevilmeyen Sevilmeyen
0
Sevilmeyen
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Havalı Havalı
0
Havalı
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
dazete

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili