Sosyal Medya Bu İddiayla Çalkalanıyor: Suudi Arabistan 3 Yıl Türk Hacı Almayacak Mı?


-5

Sosyal medyada bugün en çok tartışılan konulardan biri de, Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye yaptırım uygulama amacıyla 3 yıl Türk hacı almayacağı iddiası…

Kimileri bu durumu beklendik bulsa da, birçok kullanıcı bu iddianın doğru olup olmadığı konusunda endişeli ve meraklı… Peki, bu iddialar doğru mu? Suudi Arabistan, Türkiye’den ibadet etmek üzere gelen hacıları ülkesine almayacak mı? İddianın ortaya çıkışı ve tüm detayları haberimizde…

Suudi Arabistan’ın Hac Kararı İddiası Bir Tweet İle Başladı

Bu çok konuşulan ve tartışılan iddianın ortaya çıkışı sosyal medya ile oldu. Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’nda ona destek vermeyen bir Arap ülkesi olarak yeterince tepki toplayan Suudi Arabistan’ın; bir de hac konusunda Türkiye’ye karşı büyük bir hamle yaptığı iddiası ortalığı iyice alevlendirdi. Suudi Arabistan’ın üç sene boyunca Türkiye’den Hac için gelen hacıları, ülkesine almayacağı iddiası da bugünün en çok konuşulan iddialarından biri oldu.

Twitter platformu üzerinden paylaşılan bu tweet sonrasında, doğruluğu en çok merak edilen konulardan biri de bu konu oldu.

İşte O Tweet:

Suudi Arabistan’ın üç sene boyunca hacı almayacağı iddiası her ne kadar sosyal medyada yayılsa ve birçok kişi tarafından doğru kabul edilse de; henüz konu ile ilgili ne Suudi Arabistan yönetiminden ne de Türkiye’den herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Söz konusu iddianın doğru olması büyük yankı uyandıracağından devlet politikalarında da ciddi değişiklikler olacağı ise kesin…

Sosyal medyada yer alan iddialar doğru değil ve Suudi Arabistan her ne kadar Türkiye’nin yanında yer almadığını belli etse de henüz böyle radikal bir karara imza atmış değil.

Suudi Arabistan’ın Barış Pınarı Harekatı Tutumu

Türkiye’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’na destek vermeyen ülkelerden biri de Suudi Arabistan oldu. Suudi Arabistan, daha önce birçok konuda olduğu gibi Türkiye’nin yanında olmadığını belirterek Barış Pınarı Harekatını kınayan ülkeler arasında yerini aldı. Amerika ve özellikle ABD Başkanı Donald Trump ile yakınlıklarıyla bilinen Suudi Arabistan hükümeti, Türkiye’yi kınadıktan sonra birden fazla yaptırım iddiası da sosyal medyada yayıldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

-5

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Seyyar kabe kurarlar sıkıntı yok , yada diyanet İslamın şartını 4’e düşürür hiç şaşırmam

  2. Babasının malıydı da yasaklıyor. 🙂 Bu gel beni kaşı mesajıdır . Bunu söylemeye kimsenin dotu yemez.Orasi müslümanların ortak yeridir Arabistan’ın değil.Oradan iyi para kazandılar diğer tarafta soke soke ödeyecekler bedelini.Ama böyle bir şey yapmaya güçleri yetmez .

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili