Nusret, Amerika Birleşik Devletleri’nde Mahkemelik Oldu: Amerikan Federal Mahkemesi’nden Nusret’e 1 Milyonluk Ceza


0

Türkiye’de et denildiğinde ilk olarak akıllara gelen Nusret Gökçe mahkemelik oldu. Türkiye’de birçok şubesi bulunan bir et lokantası zincirine sahip Nusret Gökçe’nin sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da birçok farklı lokasyonda şubeleri bulunmakta. Türkiye dışında, Dubai, Amerika Birleşik Devletleri ve Yunanistan’ın gözde tatil beldesi Mikanos Adası’nda da şubeleri bulunan Nusret Steakhouse tüm dünyadan konuklarını ağırlamakta...

Nusret Gökçe Sosyal Medyanın Önemli Figürlerinden Birisi

Nusret Gökçe’nin namı Türkiye’yi de aşarak uluslararası bir düzeye geldi. En büyük sosyal medya mecralarından birisi olan Instagram’da gerek çektiği ilginç et kesme videoları gerekse et üzerine ilginç ve kendine has bir şekilde tuz serpmesiyle bilinen Nusret Gökçe, önce Türkiye içerisinde daha sonralarında ise tüm dünyada önemi bir sosyal fenomeni oldu.

Yurtdışında “SaltBae” lakabıyla bilinen meşhur et restorantları zinciri sahibi Gökçe, yaptığı bu tuz dökme hareketiyle o kadar ünlü oldu ki birçok futbol müsabakasında ve NBA’de oyuncular skor yaptıktan sonra Nusret’in tuz serpme hareketini sevinçleri esnasında kullandı.

Dünya Çapındaki Yıldızların Et Yemek İçin Geldiği Mekan

Nusret Gökçe sadece tuz serpme hareketi ile değil çektiği videolarla da sosyal medyada birçok kullanıcının dikkatini çekti. İlginç et kesme ve değişik şekillerde yemeklerin sunumunu yapan Nusret’in ününü duyan birçok Hollywood yıldızı ve ünlü ismin et yemek için geldiği uğrak noktası oldu. Alacakaranlık Serisi filmlerinden tanıdığımız Kristen Steward, Oscar ödüllü oyuncu Leonardo Dicaprio, dünyanın en değerli futbol oyuncularından Cristiano Ronaldo ve Sergio Ramos gibi ünlü isimleri de ağırlayan Nusret Gökçe cephesinden son günlerde gelen haberler ise pek de olumlu değil.

Amerikan Federal Mahkemesi Nusret’e Ceza Verdi

Nusret Gökçe’nin sınırları aşan ünü ve restrorantları bulunmakta. Amerika’nın en büyük şehri New York Manhattan’da da bir restorantı bulunan ünlü ismin çalışanları ile arasında yaşanan olaylar mahkemeye taşındı. Çalışanların emeklerine karşılık aldıkları ücrete ek olarak bırakılan bahşişleri almasına izin vermeyen Nusret Gökçe çalışanları tarafından şikayet edildi.

Rekor Para Cezası

Çalışanları ile mahkemelik olan Nusret Gökçe 250 bin Amerikan Doları para cezasına çarptırıldı. Ayrıca mahkeme garsonların tazminat almasına kanaat getirirken oluşacak tüm masrafların Nusret tarafından ödenmesine karar verdi. Nusret’in New York’ta bulunan şubesinin duvarına ise çalışanlara haklarının neler olduğunu belirten bir tabela da asıldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

Buna Nasıl Tepki Verirsin?

Kararsız Kararsız
0
Kararsız
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Değil Başarılı Değil
0
Başarılı Değil
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kültürlü Kültürlü
0
Kültürlü
Sevilmeyen Sevilmeyen
0
Sevilmeyen
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Havalı Havalı
0
Havalı
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
dazete

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili