Dünyaca Ünlü Marka Gucci’nin Yeni Mankeni Sosyal Medyayı Salladı


0

Dünyaca ünlü marka olan Gucci’nin düzenlediği defilede genç model Armine Harutyunyan podyumda adeta güzellik tabularını yıktı. Defileye damga vuran model, diğer modellerden çok daha fazla dikkat çekti. An itibariyle sosyal medyanın da dikkatini çeken genç model, şimdiden araştırılmaya başlandı bile…

Twitter gündemine düşen model hakkında çeşitli yorumlar yapılıyor. Kimileri güzellik algısından uzak bir mankenin model olmasını desteklerken, kimileri ise mankenin “çok çirkin olduğunu”, “Gucci gibi bir markanın yüzü olmaması gerektiğini” konuşuyor. Bu durum Gucci’nin reklam kampanyası için hedefine ulaştığı düşüncesini akla getiriyor. Peki, Gucci’nin ilgi odağı olan yeni mankeni Armine Harutyunyan kimdir?

Herkesin Konuştuğu Model, Armine Harutyunyan Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde Milano Moda Haftası kapsamında düzenlenen, Gucci’nin ev sahipliği yaptığı defilede, genç bir model podyuma çıktı. Henüz 23 yaşında olan ve Ermenistan’ın başkenti Erivan’da dünyaya gelen Armine Harutyunyan; defilede diğer tüm mankenlerden çok daha fazla dikkat çekti. Bu durumun altında yatan asıl neden ise mankenin fiziksel özellikleri…. Özellikle keskin yüz hatları, belirgin kaşları, estetiksiz burnu ve makyajsız görüntüsüyle, alışılagelmiş güzellik algısından çok uzakta görünüyor.

Milano Moda Haftası’nda, podyumda ilgileri fazlasıyla üzerine çeken Armine Harutyunyan, sadece modellik yapmıyor, aynı zamanda illüstratör ve grafik tasarımcı. Yerevan’da dünyaya gelen modelin dedesi Khachatur Azizyan’da kendi ülkesinin önemli sanatçılarından. Armine’nin annesi ise doktor. Kusursuzluğun tabularını yıkan genç model Armine Harutyunyan, bu yıl Gucci’nin tanıtım mankeni olacak.

Gucci, Alışılagelmiş Güzellik Tabularını mı Yıkıyor?

Gucci’nin bu denli radikal kararlar almasının altında yatan sebep, alışılagelmiş güzellik tabularını yıkmak ve sıfır beden, kusursuz güzellik, estetikli model anlayışına karşı adeta bir başkaldırı niteliğinde. Firma böylece hazırladığı ürünlerin hem daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor hem de biçilmiş güzellik tabularını yıkmak için bir başkaldırı gerçekleştiriyor.

Armine Harutyunyan, belirgin kaşları, estetiksiz burnu, keskin yüz hatlarıyla ve makyajsız görüntüsüyle bu proje için biçilmiş bir kaftan adeta. Ayrıca Armine Harutyunyan firmanın bu yıl seçtiği tek manken değil. Onun gibi estetiksiz, biçilmiş güzellik algısından uzak birçok kadın ve erkek manken de Gucci’nin bu yıl reklam yüzleri olmak için kamera karşısına geçecek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

Buna Nasıl Tepki Verirsin?

Kararsız Kararsız
0
Kararsız
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Değil Başarılı Değil
0
Başarılı Değil
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kültürlü Kültürlü
0
Kültürlü
Sevilmeyen Sevilmeyen
0
Sevilmeyen
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
İğrenç İğrenç
2
İğrenç
Havalı Havalı
0
Havalı
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
dazete

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili