Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni Danışmanı: Şeyda Nur Karaoğlu Kimdir?


0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni danışmanı belli oldu. Resmi Gazete ’de yayınlanan karara göre Cumhurbaşkanı Danışmanlığı pozisyonuna Şeyda Nur Karaoğlu atandı.

Resmi Gazete ‘de Yayımlanan Karar

Kurumlarla ilgili kararlar, kanun hükmünde kararnameler ve atamalar gibi birçok bilgi Resmi Gazete ‘de yayımlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili kararların açıklandığı Resmi Gazete ’den edinilen bilgiler doğrultusunda yeni Cumhurbaşkanı Danışmanı belli oldu. Atama kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yapıldı. Resmi Gazete ‘de açıklanan karara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Danışmanı Şeyda Nur Karaoğlu oldu. Birçok isim tarafından merak edilen Şeyda Nur Karaoğlu ile ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Şeyda Nur Karaoğlu Kimdir?

Açık kaynak taramalarına göre kendisi hakkında pek bir bilgi bulunmayan Şeyda Nur Karaoğlu’nun başarılı bir geçmişi bulunmakta. Şeyda Nur Karaoğlu’nun yaşı ve evlilik bilgileri bilinmezken kendisinin Rize’nin Çayeli İlçesi’nde doğduğu biliniyor.

Lise eğitimini Jean Monnet Fransız Lisesi’nde tamamlayan Karaoğlu, 2011 ile 2014 yılları arasında Londra Üniversitesi’nde bulundu. Daha sonra eğitimine Harvard Üniversitesi ve Kolombiya Üniversite’sinde devam eden Şeyda Nur Karaoğlu ayrıca bir pazarlama uzmanı. Yeni Cumhurbaşkanı Danışmanı Şeyda Nur Karaoğlu 2018 yılında Amerika’da bulunan George Washington Üniversitesi’nde konuk öğrenci olarak “İslamafobi” üzerine bir makale yazmıştır.

Resmi Gazete ‘de Yayımlanan Diğer Atamalar

Resmi Gazete ‘de yayımlanan diğer atamalar ise Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nı ilgilendiren atamalar olarak ön plana çıkmakta. Bigli Edinme Değerlendirme Kurulu’na İbrahim Acarlı, Yargıtay olarak atanırken, Ahmet Hüsrev Vural ise Danıştay olarak atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda bulunan personel açığına ise Engin İlseven ve Mehmet Özdemir getirildi.

Resmi Gazete ‘de Yayımlanan Görevden Almalar

Resmi Gazete ‘de yayımlanan bilgiler sadece atamaları içermemekte. Amasya İl Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Diyarbakır İl Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve Bingöl İl Eğitim Müdürü Kadri Engin görevden alınan İl Eğitim Müdürleri olarak göze çarptı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

Buna Nasıl Tepki Verirsin?

Kararsız Kararsız
0
Kararsız
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Değil Başarılı Değil
0
Başarılı Değil
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kültürlü Kültürlü
0
Kültürlü
Sevilmeyen Sevilmeyen
0
Sevilmeyen
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Havalı Havalı
0
Havalı
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
dazete

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili