Bir Bürokratı “Haritadan Yer Beğen Allahın Yozgatlısı” Diyerek Tehdit Ettiği İddia Edilen AKP’li Vekilden Yalanlama Geldi


0

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nun bir bürokratı tehdit ettiği iddiasıyla Çankırı’nın yerel bir haber sitesinde yayınlanan haber ulusal basında da kendisine yer buldu. AKP’li vekil ile bürokrat arasında geçen “Allahın Yozgatlısı” diyaloguyla ilgili Çivitçioğlu açıklama yaptı.

Salim Çivitçioğlu Hakkında Yapılan Haber

Çankırı’da bulunan yerel bir haber sitesi olan Sözcü18 isimli bir sitede yayınlanan haber gündemi sarstı. Yapılan habere göre Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, kendisine ait olan bir dükkânı PTT Kargo’ya kiralamak istedi.

Yaklaşık iki yıldır kullanılmadan duran dükkânın kiralanmasını isteyen Çivitçioğlu’nun, PTT Çankırı yetkili müdürüne baskı yaptığı iddiası ortaya atıldı.

PTT Kargo Hizmetlerini Ayrı Bir Yere Taşımak İstedi

PTT Kargo’nun Çankırı’daki faaliyetleri PTT Başmüdürlüğü ile aynı binada yürütülüyor. PTT Kargo’ya olan talebin artması ile kargo hizmetlerinin yetersiz kalmaması için yeni bir yer arayışına giren PTT İl Müdürlüğü, faaliyetleri için uygun bir yer buldu. Çankırı’daki yerel haber sitesinin yaptığı habere göre ise Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Salim Çivitçioğlu ise PTT’nin kendi dükkânını kiralaması için yetkili bürokrata baskı kurduğu iddia edildi.

Salim Çivitçioğlu’nun Bürokrata “Allahın Yozgatlısı” Dediği İddia Edildi

PTT İl Müdürlüğü bünyesinde yürütülen kargo işlemleri için yeni yer bulunması adına görevlendirilen bürokrat ise milletvekili olan Çivitçioğlu’nun dükkânı ile başka bir dükkânı karar vermesi için heyete sundu. PTT İl Müdürlüğü’ne sunulan yerler arasında kendi dükkânına alternatif bir yer sunulmasına sinirlenen Çivitçioğlu’nun bürokratı arayarak telefonda tehdit ettiği iddia edildi.

Yerel haber sitesi tarafından yapılan habere göre Çivitçioğlu bürokrata, “Sen nasıl iki yeri önerirsin? Kendi ayağına sıkıyorsun. Haritadan yer beğen Allah’ın Yozgatlısı” dediği iddia edildi.

Salim Çivitçioğlu’ndan Açıklama Geldi

Bir anda yerel basında paylaşılan haberlerin ardından olayların ulusal basına sıçramasının üzerine Çivitçioğlu’ndan açıklama geldi. Ulusal bir gazetede konuşan Çivitçioğlu yapılan haberlerin asılsız olduğunu ifade etti.

Telefonda kimse ile görüşmediğini bu işleri kendisi adına yardımcıların yürüttüğünü belirten Çivitçioğlu, Çankırılı ya da Yozgatlı fark etmeden herkesin milletvekili olduğunu belirtti. Konu ile ilgili çıkan haberlerin ardından Twitter hesabı üzerinden de paylaşım yapan Salim Çivitçioğlu, PTT’nin resmi açıklamasını yayınladı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili