in

Arap Ülkelerinde Yayınlanmaya Başlayan Reklam Çok Konuşuldu: 250 Bin Dolarlık Konut Alana Türk Vatandaşlığı

250 bin dolara Türk vatandaşlığı

Arap ülkelerinde yayınlanmaya başlayan bir reklam filmi tüm Türkiye’de tepkilere neden oldu. 250 Bin Dolarlık konut alımından sonra Türk vatandaşlığına sahip olunabileceğinin söylendiği haber tüm Arap ülkelerinde gösterime girdi. Peki, sosyal medya ne tepki verdi?

Arap Ülkelerinde Gösterime Giren Reklam Filmi

Geçtiğimiz yıllarda yapılan yeni bir düzenlemeyle 250 Bin Dolarlık konut alan yabancılar Türk vatandaşlığına geçiş yapabiliyor.

Bu düzenlemeye tepkiler devam ederken geçtiğimiz günlerde Arap ülkelerinde gösterimde olduğu öğrenilen reklam filmi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

İstanbul’un Arapça tanıtımının yapıldığı reklam filminde lüks rezidanslar ve evler gösterilirken Türkiye Cumhuriyeti pasaportu görüntüye geliyor.

Çok kolay bir şekilde Türk vatandaşı olunabileceği söylenirken, yapmaları gereken tek şeyin 250 Bin Dolar değerinde konut alımı gerçekleştirip 90 gün beklemek olduğu belirtiliyor. Türk vatandaşı olunduktan sonra ise 71 ülkeye vizesiz giriş imkânı elde edebilecekleri de vurgulanıyor.

Tüm Arap ülkelerinde gösterimde olan ve Türk vatandaşlığının tabiri caizse satılığa çıkarıldığı reklama sosyal medyadan tepki yağmaya başladı.

Arap Ülkelerinde Türkleri Karalayan Dizi Yayınlanmaya Başlamıştı

Geçtiğimiz ay yayına giren Ateş Krallıkları isimli 16 bölümlük dizide, Osmanlı İmparatorluğu’nun Memlük Devleti’ni sonlandırmasına yer verilmiş ve tarih çarpıtılarak anlatılmaya başlanmıştı.

Osmanlı’nın soykırım yaptığını iddia eden dizinin senaristi ise gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için çalıştıklarını söylemişti.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan tarafından fonlanan dizi 40 Milyon Dolar bütçeyle Araplar tarafından gösterime sokulan en pahalı dizi unvanını almıştı. Tamamen politik bir amaca hizmet eden dizinin senaristi ise İngiliz Peter Webber.

Ayrıca dizinin gösterime girdiği MBC kanalı, aldığı bir kararla Arap ülkelerinde hayranlıkla izlenilen Türk dizilerini yayınlamama kararı almıştı.

Sosyal Medya Ne Söyledi?

Geçtiğimiz günlerde tüm Arap ülkelerinde gösterimde olduğu öğrenilen ve Türk vatandaşlığının 250 Bin Dolar karşılığında adeta satılığa çıkarıldığı reklam filmi sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Tüm haber kanallarında art arda duyurulmaya başlanan haber sonrası yetkililerden bir açıklama beklenirken reklam filminin derhal gösterimden kaldırılması gerektiği söylendi.

Birçok kullanıcı yayınlanan reklam filminin ülkemizin itibarını zedeleyici olduğunu söylerken bazı kullanıcılar ise Arapların her tarafı satın almaya başlamasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Peki, sosyal medya kullanıcıları Arap ülkelerinde gösterime giren reklam filmi için neler söyledi?

https://twitter.com/sumeyyecimm/status/1208896400534253570

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
Şeyma Subaşı Zeynep Yılmaz Açıklamaları

Şeyma Subaşı’dan Olay Zeynep Yılmaz Açıklaması: “Yuva Sağlamsa Yıkılmaz” Dedi

Çinlilerin Cenin Yediği İddiası

Sosyal Medya Cenin Yiyen Çinli Fotoğrafı İddiasıyla Çalkalandı: İddialar Gerçekleri Yansıtıyor Mu?