Minik Berra’nın Doğum Mevlidi İzleyenlerin Ağzını Açık Bıraktı: Sosyal Medyada Tepki Yağdı


0

Açlık ve yoksulluğa dayanamayarak siyanürle intihar eden ailelerin haberleri Türkiye’yi derinden sarsarken, Aksa ailesinin doğan kızları için yaptığı şatafatlı mevlit, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı.

Yıllarca Açlıkla Mücadele Etmiş Peygamberin Ümmeti Bu Olamaz

Sosyal medyada gündem olan videoda, yeni doğan Berra Aksa bebek için düzenlenen bir mevlit görülüyor.

Ancak alışılagelmiş Türk ev mevlitlerinden çok farklı olan bu mevlitte, gösterişli bir salonu dolduran misafirler, anne ve bebeğini bekliyor. Görevlilerin kapıları açmasıyla kucağındaki bebeğiyle assolist edasında salona giren anne, yeni doğan bebeğini misafirlere takdim ediyor. O sırada ise arka planda Berra bebeğin adına yazılmış bir şarkı çalıyor.

Berra bebek için düzenlenen şatafatlı mevlidin, sosyal medyada yayılmasının ardından organizasyonu sert bir dille eleştiren kullanıcılar, yaptıkları yorumlarda basit bir bebek mevlidi için böyle bir şatafatın içine girilmesinin İslam inancıyla bağdaştırılamayacağını ve Hz. Muhammed’in yıllarca açlıkla mücadele ettiğini belirterek Aksa ailesini ağır sözlerle eleştirdi.

“İnsanlar Yoksulluktan İntihar Ediyor”

Ülkece ekonomik olarak dar boğazdan geçtiğimiz günlerde, insanların yoksulluktan intihar haberleri gündemi meşgul ederken, basit bir mevlit için lüks bir organizasyon düzenlenmesini görgüsüzlük olarak yorumlayan kullanıcılar, Twitter’da aileyi yerden yere vurarak, “insanlar yoksulluktan intihar ediyor” yorumlarını yaptı.

Twitter’da Minik Berra Mevlidi Tepkisi

Berra bebek için düzenlenen mevlidin sosyal medyada yayılmasının ardından organizasyonu eleştiren kullanıcılar, İslam’da bu tarz organizasyonların var olmadığını söyleyerek İslam gösterişi sevmez yorumlarını yaptı.

Geçtiğimiz Yıl Da Benzer Bir Bebek Mevlidi Sosyal Medyada Paylaşıldı

Geçtiğimiz yıl da benzer bir bebek mevlidi sosyal medya gündemini meşgul etmiş, düğün salonunda İslami organizasyon adı altında düzenlenen bebek mevlidi tepki çekmişti.

Paylaşılan görüntülerde çocuklarıyla alkışlar eşliğinde salona giren çift, çocuklarını misafirlere takdim ediyor. Kurgulanan videoda bebekler için “şehzade” sıfatı kullanılması da ayrıca dikkat çekti.

Sünnet Mevlide De Tepki Çekmişti

2016 yılında YouTube’da paylaşılan görüntülerde, sünnet mevlidi olduğu tahmin edilen bir organizasyon sosyal medyada kendisine geniş bir yer bulmuştu.

Led ışıklarla “Prens Izzet Doruk” yazılarının asıldığı ev organizasyonunda, salonda oturan misafirler çalan müzik eşliğinde birisini alkışlarla salona davet ediyor.

Daha sonra gösterişli kıyafetleriyle diğer odadan salona gelmeye başlayan bir kadın, kendisine uzatılan telefon kamerasına kısa bir açıklama yaparak yerine geçiyor ve ilahi söylemeye başlıyor.

Salonu dolduran kadınların önünde dans ederek ilahi söyleyen kadın, misafirler tarafından ilgiyle dinleniyor ve kayda alınıyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından sünnet mevlidi için evde ilahi söyleyen kadının başka ev organizasyonlarında çekilmiş videoları da ortaya çıkınca, sosyal medya kullanıcıları tarafından tiye alındı. Kadının hep aynı şarkıyla giriş yapması ise dikkatlerden kaçmadı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaşabilirsin!

0

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Tarzını Seç
Makale
Görsel biçimli metin stili