in

Kara Kışa Teslim Olan Malatya Sosyal Medyada Gündem Oldu: Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?

malatya yoğun kar yağışı

Son günlerde yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının kırsal kesimlerde 1 metreye ulaştığı Malatya, sosyal medyanın gündeminde en üst sıralarda kendisine yer buldu. Peki, sosyal medya kullanıcıları Malatya’daki yoğun kar yağışı nedeniyle neler söyledi?

Malatya Kara Kışa Teslim

Malatya’da geçtiğimiz günlerde iyice etkisini arttıran soğuk havalar, kar yağışını da beraberinde getirdi.

Malatya’da 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışı kırsal kesimlerde 1 metre kalınlığa ulaşırken şehir merkezinde ise 10 santimetreyi geçti.

Kent genelinde giderek etkisini arttıran kar yağışı Malatya’da hayatı olumsuz etkilerken Malatya Valiliği’nden yapılan açıklamada, kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime 1 günlüğüne ara verildiği duyuruldu.

Bu tatili fırsatı çeviren çocuklar ise sokaklara çıkarken aileleri ile birlikte doyasıya kar topu savaşı yapmanın keyfini çıkardı.

Malatya Hürriyet Parkı’nda kar topu oynayarak eğlenen vatandaşlar ise fotoğraf çektirerek o anları ölümsüzleştirirken Malatya’da etkili olan yağışların kent genelinde birkaç gün daha süreceği Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Malatya’da Yollar Kapandı

Dün gece saatlerinde kar yağışının etkisi arttırarak şiddetlendiği Malatya’da, hayat durma noktasına geldi.

Şehirler arası yollarda trafik akışı sağlanamazken Malatya’dan Adıyaman tarafına seyreden araçlar Doğanşehir ilçesinin Suçatı bölgesinde, Adıyaman’dan Malatya istikametine gelen araçlar ise Çığlık bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı.

Trafik polislerinin araçları durdurarak olası bir trafik kazasını engellemek için beklettiği öğrenilirken karayolları ekiplerinin tuzlama ve yol açma çalışmaları bekleniyor.

Öte yandan Karayolları 16. Sivas Bölge Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini giderek şiddetlendiren kar yağışları nedeniyle Sivas’ı çevre illere bağlayan kara yollarının kapandığı bilgisi paylaşıldı.

Sivas-Malatya yolunda trafik tıkanmış durumdayken araçların yolların açılması için bekletildiği belirtildi.

Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?

Malatya’nın dün akşam itibariyle kara kışa teslim olarak beyazlara bürünmesi, sosyal medyada gündem oldu. Malatyalı sosyal medya kullanıcıları yaptıkları paylaşımlarla Malatya’daki durumu Türkiye’ye aktarırken hayatının durma noktasına geldiği gözlemlendi.

Birçok kullanıcı ise doyasıya eğlendiği anları sosyal medya hesaplarından paylaşarak Malatya etiketinin sosyal medya gündemin en üst sıralara çıkmasına neden oldu.

Peki, Malatyalı sosyal medya kullanıcıları Malatya’yı etkisi altına alan kar yağışı hakkında neler söyledi?

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
kasko hangi durumlarda bozulur

Kasko Sahiplerini İlgilendiren Derleme: Araç Kaskosu Hangi Durumlarda Bozulur? Kasko Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Erdoğan İş Bankası Talimatı

Erdoğan Talimatı Verdi İş Bankası’nın Hazineye Devri Gerçekleşiyor: Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?