in

FETÖ’nün Siyasi Ayağı Tartışmaları Sosyal Medyaya Da Sıçradı: Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?

FETÖnün Siyasi Ayağı Tartışması

Son zamanlarda Kemal Kılıçdaroğlu ile Recep Tayyip Erdoğan arasında artan FETÖ’nün siyasi ayağı polemiği, ülke gündemini belirlemeye devam ediyor. Konuyla ilgili yorum yapan sosyal medya kullanıcıları FETÖ’nün siyasi ayağının kim olduğuyla ilgili fikirlerini belirtti.

Kılıçdaroğlu’ndan FETÖ’nün Siyasi Ayağı Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı FETÖ’nün siyasi ayağı açıklaması iktidar cephesinden sert sözlerle karşılandı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün siyasi ayağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları olduğunu söylerken Erdoğan, verdiği yanıt ile Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’yi hedef aldı.

17 25 Aralıık 2013 soruşturmasından önceki dershane tartışmalarında CHP’nin FETÖ’yü desteklediğini belirten Erdoğan, Gezi Olayları’nın da CHP ile FETÖ birlikteliğini ortaya koyduğunu dile getirdi.

Devleti FETÖ’den temizleme çalışmaları sırasında sürekli karşılarında CHP’yi bulduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun 6 danışmanının FETÖ elemanı çıktığını söyledi.

FETÖ’nün siyasi ayağının montaj ses kayıtlarını ve onların yalanlarını siyasete taşıyanlardır diyen Erdoğan, FETÖ’nün siyasi ayağının sürece destek vermek yerine işi sulandıranlar olduğunu belirterek CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etti.

‘’Seni Oraya Getiren FETÖ’’

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik başlatılan kaset operasyonunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o kaset operasyonunu FETÖ’nün düzenlediğini ve o operasyon neticesinde istifa eden Baykal yerine de Kemal Kılıçdaroğlu’nun geldiğini söyledi.

FETÖ’nün MİT Müsteşarına yönelik olan saldırılarında CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun takındığı tavrın ortada olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kendilerine çamur atmaya çalışırken bizzat kendisinin elinde çamurla yakalandığını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’u kontrollü darbe olarak nitelendirdiğini dile getiren Erdoğan, bu akılın bizzat FETÖ tarafından CHP liderine verildiğini iddia ederken Adalet Yürüyüşü’nün de FETÖ’cüler için düzenlendiğini söyledi.

Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?

Siyaset gündeminde son dönemlerde tartışma konusu olan FETÖ’nün siyasi ayağı polemiği, sosyal medyada da gündem oldu.

Birçok kullanıcı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili yaptığı açıklamalara destek verirken bazı kullanıcılar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin son derece doğru olduğunu dile getirdi.

Peki, sosyal medya kullanıcıları, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarında neler söyledi?

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
Erdoğan İş Bankası Talimatı

Erdoğan Talimatı Verdi İş Bankası’nın Hazineye Devri Gerçekleşiyor: Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?

meme ağrısı nedenleri nelerdir

Meme Ağrısı Nedir? Meme Ağrısı Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?