in

Kasko Sahiplerini İlgilendiren Derleme: Araç Kaskosu Hangi Durumlarda Bozulur? Kasko Ücreti Nasıl Hesaplanır?

kasko hangi durumlarda bozulur

Kış aylarının getirdiği olumsuz hava koşulları nedeniyle sık sık trafik kazası haberleri gelmeye başladı. Olası kazalar için maddi bir güvence olan kasko sigortaları, hangi durumlar bozulur ve nasıl hesaplanır vatandaşlar tarafından son dönemlerde araştırılmaya başlandı.

Araç Kaskosu Büyük Bir Güvence

Araç kaskoları, araç sahiplerine büyük bir maddi güvence sağlarken aracında kasko olmayanların ise araçlarının başına bir şey gelmesi durumunda karşı karşıya kalacakları zararı iki kere düşünmeleri gerekiyor.

Bu nedenle, isteğe bağlı bir sigorta olmasına rağmen kasko sigortası, vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen sigortalar arasında en çok öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Araç kaskoları, kaza durumunda zararın ödenmesinin yanı sıra yanma, çalınma ve aracın kullanılamayacak hale gelmesi durumlarını da kapsayarak araç sahibine büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda ise kasko sigortası fiyatlarını belirleyen birçok faktör olması da kaçınılmaz. Peki, kasko hangi durumlarda bozulur ve nasıl hesaplanır?

Kasko Hangi Durumlarda Bozulur?

Son yıllarda artan hizmetler ile sigorta şirketleri, kasko poliçeleriyle birlikte araçların daha hızlı tamir edilebilmesi için tamir hizmetleri de vermeye başladı.

Buna bağlı olarak sigorta şirketleri, müşterilerine daha hızlı ve etkili hizmetler sunabilmek için piyasadaki otomotiv firmaları ile yetkili özel servislerle anlaşmalar imzalayarak iş birlikleri oluşturuyor.

Bu neden vatandaşlar, araçlarını küçük hasarlarda özel servislere götürmesi durumunda kaskolarının hasarsızlık kaydının bozulup bozulmadığını merak ediyor.

Sigorta poliçesinde hasarsızlık kaydının oluşup oluşmama ihtimalini, ilgili otomotiv servisinin kasko hizmeti alınan sigorta şirketi ile anlaşması olup olmaması belirliyor.

Eğer aracınızı götürdüğünüz özel servisin sigorta şirketinizle bir anlaşması var ise, hasarsızlık kaydınız maalesef bozuluyor.

Kasko Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası ücretinde aracın yaşı, markası ve modeli, motor hacmi, daha sonradan eklenen cihaz ya da aksesuarlar, şoförün kaza geçmişi, ehliyet süresi ve plakası gibi birçok değişken faktör rol oynuyor.

Bunlar dışında farklı kasko şirketlerinin değişen fiyat politikaları da bulunuyor. Kasko sigortası fiyatları hesaplanırken araç kasko değer listesi baz alınmaktadır. Her araç için ayrı olarak yayınlanan bu liste fiyatına, araç sahibinin istediği ekstra hizmetler de eklenerek kasko ücretine ulaşılıyor.

İçeriğimizi beğendiniz mi?

Lütfen yorum yapmak için Giriş yapınız
Hadise Kaan Yıldırım Aşk İddiaları

Magazin Gündemini Sarsan İddia: Hadise ile Oyuncu Kaan Yıldırım’ın Birlikte Olduğu İddia Edildi

malatya yoğun kar yağışı

Kara Kışa Teslim Olan Malatya Sosyal Medyada Gündem Oldu: Sosyal Medya Kullanıcıları Neler Söyledi?